Čím dostat make-up na obličej

Domů » Čím dostat make-up na obličej

Každá žena, která používá make-up ví, že se jím dá mnoho vylepšit, ale také mnoho pokazit. Jestliže si zvolí nevhodný odstín, může si vytvořit na obličeji něco, co se podobá spíše masce. Pokud si žena není jistá, jaký odstín je pro ni tím nejvhodnějším, pak by měla navštívit některou zkušenou kosmetičku, která jí určitě ráda poradí. Výběrem ideálního odstínu však všechny starosti zdaleka nekončí. Jednou z důležitých věcí je i to, jakým způsobem se make-up nanese. V podstatě existují tři možnosti.
·         Tím, který je asi nejčastější, je klasické nanášení a roztírání prsty.
–         Výhodou je rychlá aplikace, což jistě ženy ocení především v ranním shonu, ve kterém se zkrášlují v podstatě v mezičase mezi přípravou snídaně, svačin a organizování rodiny.
–         Nevýhodou může být menší dokonalost. Základem je pochopitelně pečlivá hygiena.
práškový makeup

Někomu vyhovuje houbička

Druhý způsob se také pomalu dostává na výsluní. Tím je nanášení houbičkou. Tento způsob volí ženy, kterým vyhovuje pěnový make-up. Pomocí houbičky se dobře roztírá a také dobře přilne k pleti.
–         Výhodou je tedy přirozený vzhled.
–         Má to ovšem jedno úskalí. Je zapotřebí tuto praktiku dobře natrénovat.
RADA – pokud se pro tento způsob rozhodnete, pak si ho nejprve natrénujte nanečisto. Velice záleží i na kvalitě samotné houbičky. Její tvar by měl připomínat kapku, aby se špičkou dalo dostat kamkoliv a na obličeji by tak nevznikaly nevzhledné mapy.
štětce na pudr

Štětec je dobrý, ale náročný

Majitelky minerálních a tekutých make-upů si k němu většinou kupují štětec. S jeho pomocí lze nanést krém do vrásek i pórů a získat tak hladký a přirozený vzhled.
–         Nevýhodou je to, že se štětcem hůře dostanete do oblastí kolem očí a nosu. Tento pomocník na zdůraznění krásy je ale také velmi náročný na údržbu.
A co je tedy tím nejlepším způsobem? To, co každé ženě vyhovuje nejvíce.