Dárek, který rozhodně potěší

Domů » Dárek, který rozhodně potěší

Nejlepší dárek je ten, který mohou děti samy vyrobit. Maminky mají rády jejich výtvory a schovávají si je. Proč by dáreček nemohl být zároveň praktický, aby udělal nejen radost, ale ještě se dal i používat. Je pravdou, že mnohdy na takový dětský nápad samotné děti nestačí a tak musí pomoci někdo z dospělých nebo starších sourozenců. Maminky milují květiny a také hodně světla, proč by si jinak kupovaly tolik vonných svíček. Možná to ale bude spíš v tom, že ty jejich svíčky tak krásně voní. Takže by bylo dobré tyhle dva body skloubit do jednoho. Inu nápad by tu byl, jen někdo bude muset pomoci.

led žárovky

Originální lampička

Když začne jaro, tak první květy začnou zdobit trávníky a naše zahrady. Když se potají vydáme na lup drobných kvítků a usušíme si je, tak budeme mít základ. No vlastně budeme muset se vydat ještě na další špionáž, kde vlastně maminka má takový ten papír na kreslení střihů. Pokud nešije, je to jednoduché, ještě to bude jistit kuchyně, kde je určitě papír na pečení. A když zde není ani ten, tak se vydáme do papírnictví, kde nám nejlépe prodají pauzovací papír. Ještě budeme potřebovat bílou svíčku, ale ta stačí skutečně malinká. Co ještě bude potřeba? Žehlička, izolepa, LED žárovka a nějak to pak zprovoznit, ale to by mohl udělat tatínek.

žárovky led

Jde se na věc

Papír se nastříhá na veliký obdélník, který když se složí, vytvoří čtverce. Budeme potřebovat 4 stěny. Na rozložený obdélník nastrouháme vosk ze svíčky, přehneme a žehličkou ho roztavíme, ale musíme opatrně, abychom voskem neušpinili žehličku nebo místo. Pak papír rozložíme a naskládáme různě usušené květy a trávu. Opět přiklopíme a ještě slabě přežehlíme. Pak jen lepicí páskou slepíme strany k sobě. Ale jak tam dostat tu žárovku? Ještě že tatínek má přehled. Místo žárovky tam dáme LED svíčku. Takže ještě nějaký spodek ze čtvrtky nebo kartonu a doprostřed přijde světýlko. Dáreček je hotový a vůbec nevadí, že nebude viset. Na stolečku udělá stejnou radost. Navíc bude hezky a originálně vypadat.

4.3/5 - (3 votes)