Dost podivná zábava

Domů » Dost podivná zábava


V dospělém věku už má člověk jasně dáno, co ho baví, kam a s kým vyrazit za zábavou. Ale než k tomu poznání dojde, čeká ho cesta zkoušek, a to hlavně ve věku dospívání.

Co je na první pohled patrné a čeho si nelze nevšimnout, je zábava provozovaná na mobilních telefonech. Je jedno, kde jste, všude narazíte na mládež, kdy jen málokdo nemá v ruce telefon, nechatuje, nepíše SMS zprávy, nehraje nebo neposlouchá muziku. Velkou zábavou je také pořizování selfíček s kdekým a kdekoliv a poté jejich zveřejňování na facebooku nebo instagramu, kde z nich dokonce můžete sestavit svůj vlastní příběh. Dá se říci, že takovýto způsob zábavy je ještě bezpečný, i když samozřejmě nikdo nemůže vědět, kdo jeho život sleduje a má ho tak den co den jako v drobnohledu. 
výskok na pláži

Pokud jde o focení, vymýšlí se různé nestandardní situace, které s realitou běžného života nemají nic společného. Vznikají tak snímky opravdu originální, ale někdy bohužel balancující i na hraně života. A napodobování filmových hrdinů, kteří se zdají nezničitelní a vše přeživší, může mít nenapravitelné následky. Podobně může skončit i přelézání vagónů, nad kterými jsou umístěny dráty vysokého napětí, jedna jediná fotografie může být draze vykoupena životem nebo trvalým postižením.

Bavit se na úkor ostatních může být sice fajn, ale nikdy by neměly být překročené hranice, např. házení předmětů z mostu, pod kterým projíždí auta, pokládání různých předmětů na koleje nebo povolání šroubů u kol aut, z nevinného žertu se pak může stát tragédie nedozírných následků, za které někdo může zaplatit i vlastním životem.
velká sluchátka

Hitem poslední doby určitě není užívání drog, to je záležitost dlouhodobá, není snad žádná akce, kde by se alespoň lehčí drogy nevyskytli a mezi mládeží najdete jen stěží někoho, kdo nezkusil alespoň marihuanu. Čím se ale mladí baví v poslední době, je kombinace užití drogy a poté nechráněného sexu s úplně neznámou osobou. Tohle se za zábavu, pro zdravě smýšlejícího člověka, považovat určitě nedá.