Ideální pro malé prostory

Domů » Ideální pro malé prostory


Mít dobrou kuchyňskou linku, která vám vyhovuje po všech směrech, je velice důležité. Vhodná linka by měla být akorát vysoká, abyste měli pohodlně usazenou pracovní desku, a měli byste celkem bez problémů dosáhnout na věci i v horních skříňkách – tedy alespoň na ty věci, které používáte často. V kuchyni by měl být dostatek místa pro nádobí a další pomůcky, které k vaření a servírování jídla potřebujete.

Nemáte spíž?
Spíž je skvělý pomocník, který vám ušetří spoustu místa v kuchyni. Můžete do ní dát spoustu věcí, které byste jinak museli ukládat do linky. Lidé do spíže dávají mrazáky, zásoby jídla jako například cukr, mouku, brambory a kompoty, ukládají sem také spotřebiče, které používají jen občasně. To ušetří ve skříňkách linky opravdu spoustu místa. V bytech klasickou spíž dnes už nenajdeme, a v dobách našich babiček šlo o vestavěnou zděnou skříň, která suplovala klasickou spíž, se kterou se setkáváme v rodinných domech.

moderní linka

Trendy v bydlení se změnily, a tak lidé musí bydlet v menších prostorách. Menší jsou nejen domy ale i byty, a tak se musí vyrábět menší kuchyňské linky. Pokud ovšem někdo potřebuje větší linku, má omezené možnosti a musí využít prostor, který má k dispozici. V takových případech se osvědčila rohová kuchyně, která nezabere příliš prostoru a přesto nabídne dostatek úložných prostor i pracovní plochy.

rohová linka

Pokud se chystáte měnit svou kuchyni, je potřeba myslet nejen na to co se vám líbí, ale i na praktické věci. Většinou platí že co se vám líbí nejvíc je nejméně praktické. Pokud nechcete část dne trávit tím že budete pořád linku leštit, vyberte si povrchy i koní se snadnou údržbou. Za pár let si za to poděkujete, protože zatímco vy budete poslouchat nářky kamarádek které vsadily na design namísto na praktičnost, vy si budete moct dát sklenku, protože vám úklid zabere zlomek času.