Jak nejlépe financovat auto?

Domů » Jak nejlépe financovat auto?

Podle průzkumu různých finančních institucí si česká domácnost může dovolit měsíčně platit splátku na auto v hodnotě 3 – 4 tisíc korun. I za tyto peníze lze v dnešní době pořídit nové a pro rodinu bezpečné auto. Pořízení auta není určitě jednoduchá věc. Měla by Vás zajímat nejen cena, ale také důvod pořízení a náklady provozování. Pokus jste vybrali auto, je potřeba se začít zajímat o jeho financování. Proto se vždy v autosalonech ptejte na možnosti, které Vám mohou nabídnout.
světlo mustangu.jpg
Důležité informace při financování jsou poplatky za sjednání smlouvy, předčasné splacení, i pokud se něco stane a vy budete muset přerušit splacení. Financovat auto můžete třemi způsoby. Nejlepší možností je mít vlastní finanční prostředky. To bohužel, ale není všem dáno. Druhou možností je úvěr a tou poslední operativní leasing. Jaký je mezi nimi rozdíl a co je výhodnější?
leasing na spz.jpg 

Úvěr nebo leasing?

 
Ještě než navštívíte autosalon je potřeba vědět jaký je rozdíl mezi úvěrem a leasingem. Bohužel se často stává, že Vám ani u dealera aut nebudou schopni odpovědět na všechny Vaše všetečné otázky. Financování pomoci spotřebitelského úvěru patří mezi nejrozšířenější. Díky němu jste vlastníky auta hned. Měsíční splátky mát jasně dané a platíte je podle splátkového kalendáře. Můžete si také zvolit libovolnou dobu splacení a podnikatelé si mohou takový vůz odepisovat vůz v účetnictví. Na rozdíl u leasingu, který patří stále mezi oblíbený druh financování, je majitelem vozu leasingová společnost do té doby, než doplatíte všechny splátky. Teprve poté se stáváte vlastníkem auta.
prodejce aut.jpg
Leasing vyřídíte velmi rychle a není na tom nic složitého. Obě možností lze využít jak ke koupi nových tak také ojetých vozů. Financovat tak mohou jak fyzické osoby tak také podnikatele. Obě možnosti mají také své mínusy. Úvěr je složitější kvůli mnoho formalit při podpisu smlouvy a je většinou nutný ručitel. Leasing nelze uzavřít na dobu kratší jak tři roky a nelze zde uplatnit bonusy z povinného ručení. Odměnou pro Vás bude auto dle Vaších představ, které Vám bude sloužit mnoho let.