Jak se léčí bazén?

Domů » Jak se léčí bazén?

Člověku se přinejmenším čas od času ‚poštěstí‘, že chytí nějakou tu chorobu. Když se tak stane, někdy – v nepříliš závažných případech – to tento nějak přetrpí, rozchodí. Ovšem pokud je to vážnější, vyžaduje si to adekvátní péči, aby vše zase bylo v tom nejlepším pořádku.
Když potom ‚onemocní‘ nejednou i učiněný miláček lidí jménem bazén, zachází se s ním v jistém ohledu přímo jako s člověkem. Tedy ne že bychom si ho strčili doma pod peřinu a nalili do něj několik litrů horkého čaje, ale jinak tu podobnost bezesporu je.
žena v bazénu

Protože když se voda v bazénu začne kazit, je kalná jako mysl chorého člověka, rázem tento začne být obskakován. Nejprve je zbavován zjevných příznaků svého neduhu, tedy je z něj odstraňována nechanická nečistota, která do něj napadala z kolem rostoucí vegetace nebo jež se tam dostala odjinud, a to formou síťky na teleskopické tyči, bazénového vysavače dna nebo filtrace.
A když ani tato ‚symptomatická léčba‘ nezabere, přichází ke slovu i nějaká ta chemie, jež mu udělá dobře.
spokojenost ve vodě

Samozřejmě že bazén nepolyká penicilin, aspirin nebo něco podobného, pro něj jsou určeny docela jiné . Ty, jejichž účinnou složkou je zpravidla chlór, ale klidně i ty s obsahem aktivního kyslíku, změkčovadla vody a podobně.
Stačí je podávat v doporučených dávkách a intervalech a pečující člověk si může být jist, že se jeho churavějící bazén po čase zase vzpamatuje. Že se vyléčí z těch svých řas a zbaví se i jiných zákeřných mikroorganismů a zase bude zářit jako ve svých nejlepších dnech.
Je pochopitelné, že pro žádné ‚bazénové léky‘ nechodíme do lékárny, tyto se kupují ve specializovaných prodejnách nebo na internetu, ale to na tom nic nemění. Konec konců si přece i lidé kupují občas své léky na podobných místech, vitamíny v drogériích a Viagru na síti.
Podstatné je, že tyto prostředky zabírají a že dělají bazénu dobře. Přičemž se tento liší od lidí jenom v tom, že bazén potřebuje něco, čím by se voda v něm změkčila, zatímco chlap vyhledává Viagru z docela opačných důvodů.
A proto i vy nezapomínejte na to, že i váš bazén může onemocnět. Stejně jako vy. Pouze s tím rozdílem, že vy spíše onemocníte v zimě, zatímco on může zůstat venku po celou zimu a něco chytí až ve chvíli, kdy se udělá pro změnu teplo.