Jak uniknout chudobě?

Domů » Jak uniknout chudobě?

Chudoba, tedy nedostatek peněz, není rozhodně něčím, s čím bychom se v našich končinách nemohli setkávat. A když už mluvíme o naší zemi, není takový na peníze skoupý život rozhodně charakteristický jen pro lidi žijící v takzvaných vyloučených lokalitách či pro různé pochybné existence z okraje společnosti.

Do finančních těžkostí se může dostat a také nejednou dostane i leckdo z takzvané dobré společnosti. A stačí k tomu klidně i jenom málo, stačí k tomu dokonce i to, když člověk jednou jedinkrát pochybí nebo když se dokonce stane jen nevinnou obětí někoho jiného.

mince eurocenty

Ať tak čí onak, jisté je tu jedno. Jakmile se někdo dostane do finančních problémů, musí činit vše pro to, aby se jich zase co nejrychleji a nejefektivněji zbavil. Protože jednomu problému zpravidla následují problémy další, těžkosti se nabalují jedna na druhou, a nakonec se mohou na dotyčného sesypat jako lavina, z níž už není úniku.

A když se chce někdo z chudoby vymanit, ale jeho vlastní síly na to nestačí? Pak možná neuškodí, pokud se dotyčný obrátí na nějakou finanční instituci se žádostí o půjčku. Třeba proto, aby získal finance na splacení dluhů, třeba aby refinancoval půjčky, jež ho táhnou ke dnu, aby investoval do svého podnikání, aby se vyplatil z exekucí,… Na důvodu takové půjčky vlastně zase až tak moc nesejde.

Jenže kdo někomu takovému půjčí? Kdo pomůže člověku, který už třeba skutečně neví, kudy kam?

eura v ruce

Řešením, a to dost možná i jediným, jsou v podobných případech hypotéky bez registru. U těch totiž stačí jenom dát do zástavy nemovitost a prokázat alespoň minimální schopnost splácet a nikdo už pak dotyčnému žadateli nedělá naschvály, nikdo ho neodmítá a neobrací se k němu zády.

A to je ta největší přednost, již mohou podobné nebankovní hypotéky lidem nabídnout. Protože jenom ti, kdo tu půjčku – a navíc docela výhodně – získají, mohou dát svůj život zase do pořádku. A o to tu přece jde. O to a o nic jiného.