Jsou sušené květiny vhodná dekorace, a kde sušené květiny seženeme?

Domů » Jsou sušené květiny vhodná dekorace, a kde sušené květiny seženeme?

Asi každý z nás chce, aby jeho dům či byt vypadal skutečně dobře a měl útulnou a příjemnou atmosféru. Takovou, která každého přiměje, aby se tam rád vracel, a pomáhá při odpočinku a relaxaci. K tomuto účelu se používají nejrůznější doplňky a dekorace. Jednou z nich jsou i sušené květiny. O co se jedná?

Stručně řečeno, jde o květiny, které byly sebrány a usušeny takovým způsobem, aby byla co možná nejvíce zachována jejich původní barva i vzhled. Často jsou i nastříkány lakem či sprejem se třpytkami nejrůznějších barev, často vhodně doplňující základní barvu květiny.

sušené růže na notách

Někdy samozřejmě může být i květina sama nabarvena. Můžeme tak najít například modré růže či tulipány, což je něco, na co obvykle v květinářství nenarazíme. A jelikož je ona květina již mrtvá, není třeba se bát, že jí barva nějak ublíží.

Je to ale vhodná dekorace? Zde záleží především na stylu a vkusu. Ano, i sušené květiny je možné zakomponovat tak, aby atmosféru vhodně dotvářely, a aby doplňovaly ostatní vybavení místnosti, aniž by byly příliš křiklavé.

Otázkou však může také být, kde je vůbec můžeme sehnat. Koneckonců, v běžných květinářstvích je prodávají jen málokdy, i když i tam je mohou mít.

Asi nejlepší bude zkusit nejrůznější super a hypermarkety, které je dostávají jako sezónní zboží. Musíte však počítat s tím, že pravděpodobně nebudete mít štěstí a budete muset navštívit několik obchodů, než nějaké naleznete.

sušené květiny na podložce

Další možností jsou nejrůznější diskontní řetězce, jako například PEPCO. Zde na ně pravděpodobně natrefíte, neboť se často používají jako dekorace, a na ty se tyto obchody specializují. Navíc i ceny bývají obvykle příznivé. Musíte zde však projevit zdrženlivost, neboť jejich úprava zde bývá podřízena spíše „wow efektu“ než vkusu a může být hodně kýčovitá.

Nakonec záleží jen na vás. Jen pamatujte, že ji uvidí všechny vaše návštěvy, tak vybírejte dobře.