K čemu se regresní terapie používá

Domů » K čemu se regresní terapie používá


Snad každý z nás má nějaký vleklý problém, který nejde úplně odstranit. Může jím být fobie, astma, ekzém či jiné. Není pochyb o tom, že nám tyto věci mohou velmi komplikovat život, a tak není divu, že hledáme cesty, jak se jich zbavit. Problém je, že moderní medicína prozatím dokáže u těchto stavů pouze zmírnit příznaky, avšak skutečná léčba, která by vás jich zbavila nadobro, dosud neexistuje.objímající se holčičky

Jsou lidé, kteří se s tím nechtějí smířit. Zkouší tedy hledat jiné řešení. Brzy narazí na alternativní způsoby léčby, z nichž prakticky každý zaručuje kompletní vyléčení. Jedním z nich je i regresní terapie.

Ta vychází z teorie, že nežijeme poprvé a že tyto naše potíže vychází právě z toho, co se nám stalo v našich předchozích životech. Stačí jen poznat, co se nám tehdy stalo. A jak pochopíme příčinu, je pak už snadné najít léčbu. Je třeba se jednoduše vypořádat s našimi podvědomými vzpomínkami a přijmout to, co se nám kdysi stalo. Tím by měly zmizet i naše současné potíže. Doporučuje se, aby tato terapie byla provedena v případě, že máte například fobii, astma, ale prý dokáže vyléčit i rakovinu, neboť i ta údajně vychází z toho, co se nám kdysi stalo.

Obvykle probíhá tak, že se pomocí hypnózy a podobných technik vyvolají vzpomínky na to, kým jsme byli v minulém životě, a také na konkrétní událost, která je příčinou našich problémů. Můžeme mít například strach z výšek, pokud jsme v minulém životě zemřeli při pádu z útesu, nebo astma z toho, že jsme byli udušeni.starořecký chrám

Není doufám třeba říkat, že se jedná o velký nesmysl a podvod. I kdyby naše vědomí skutečně žilo víckrát, neexistuje možnost, že bychom si vybavili vzpomínku na předchozí život, a to z jednoho prostého důvodu: zkrátka ji v našem mozku nemáme.

Vzpomínky se ukládají ve formě neuronových spojení v našem mozku. Je tedy jasné, že s naší smrtí zahynou i ony – mozek je jedním z prvních orgánů, který se rozpadne.

Nevěřte tedy šarlatánům, nedávejte jim své peníze a raději vyhledejte odbornou pomoc. Bude to lepší jak pro vaše zdraví, tak pro vaši peněženku.