Kyjev – brána na Ukrajinu

Domů » Kyjev – brána na Ukrajinu

Pokud se chystáte na Ukrajinu, rozhodně si udělejte několikadenní zastávku v Kyjevě, městě, které umí učarovat. Dostanete se sem s letenkami do kyjeva.

Město

Hlavní město Ukrajiny není nejvyhledávanější turistickou destinací, a to je pro cestovatele, kteří umí ocenit jedinečnost lokality, vlastně dobře. Kyjev se vyznačuje množstvím chrámů a klášterů, které se tyčí nad Dněprem a jsou obklopené zelení, ve velké míře tvořenou kaštany, symbolem města.

Jaro je v tomto městě nejkrásnějším obdobím, kdy se celé město topí v záplavě rozkvetlých stromů.

kyjev3

Kam zajít

Město nabízí široký výběr památek a alespoň pár by si měl každý návštěvník prohlédnout hezky z blízka.

Kyjevskopečerská lávra

Je velký klášterní komplex tyčící se na jednom z kyjevských vrcholků. Patří pravoslavné církvi a do dálky svítí jeho zlaté věže. Pod celým areálem jsou v podzemí vybudované jeskyně a místo je pod ochranou UNESCO. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst ve městě.

Chrám svaté Žofie

Už má své dny, kdy sloužil jako pravoslavný chrám za sebou. Dnes nabízí návštěvníkům muzejní expozice v bohatě zdobeném interiéru. K prohlédnutí je zde i sarkofág s ostatky kyjevského knížete Jaroslava Moudrého.

Výlety do okolí

Bylo by škoda nevyužít příležitost a nenavštívit Černobyl, který nedávno ožil v povědomí lidí díky povedenému seriálu o černobylské jaderné havárii.

V místě na vás dýchne opravdu prazvláštní, smutná a těžko popsatelná hrůzná atmosféra. Návštěva místa není riskantní a úroveň radiace je pod dozorem.

Z Kyjeva se sem můžete vypravit s cestovkou na jednodenní výlet.

dněpr

V Kyjevě nejen po památkách

Ve městě můžete i pohodlně relaxovat na břehu velkolepého Dněpru. K dispozici jsou zde upravené široké písčité pláže a lehátka. V Dněpru se dá i osvěžit, ale voda není nejčistější.

Noční život

Město nabízí množství různých barů a nočních klubů různé úrovně a místní lidé jsou přátelští. Domluvíte se rusky a ukrajinsky, ale s přibývajícími hodinami jazykové bariéry mizí.