Miminka z darovaných vajíček

Domů » Miminka z darovaných vajíček

Pro velkou spoustu žen je jediná možnost, jak založit rodinu a mít vlastní miminko, těhotenství z vajíček, které budou darované. Tento proces je ale stále založen na předsudcích a obavách. Většina z mýtů, které kolují, navíc nejsou ani pravda.

Žen, které nemohou počíst z vlastních vajíček, je v dnešní době čím dál tím více.
mimčo s kapucou

Pokud máte z něčeho takového strach, pak je to určitě v pořádku, protože člověk má strach z věcí, u kterých neví, co jej vlastně čeká. Strach nemusí mít pouze příjemkyně vajíček, ale také dárkyně. Metoda, která je léčebná s sebou nese velkou emoční a také citovou zátěž. Je zde ale šance mít vlastní dítě.

Darování vajíček je zcela dobrovolné a založené na principu anonymity. Výběr dané dárkyně probíhá pod lékařskými kontrolami, které jsou velmi přísné, takže budoucí maminka rozhodně nemusí mít žádné pochybnosti.

Program se řídí přísnými pravidly, jako je například to, že žena musí být ve věku od 18 do 35 let. Její zdravotní stav musí být dobrý a musí mít normální hodnotu BMI. Každá žena, která daruje vajíčka, podstupuje krevním a genetických vyšetřením.
spánek miminka

Celý proces trvá jeden až dva měsíce. Pár hodin po samotném zákroku je dárkyně propuštěna. Komplikace se vyskytují jen málokdy. Zásluhu na tom mají právě vyšetření, která se dělají předem.

Testy mohou být benefitem i pro dárkyni, protože díky tomu zjistí svůj zdravotní stav a predispozice do budoucna. Vajíčka je možné darovat obvykle třikrát. Je ale potřeba, aby zde byly časové intervaly a to minimálně tři měsíce.

Žena, která vajíčka obdrží, se určitě nemusí bát. Nemusí dítěti ani oznamovat, že při oplodnění bylo použito vajíčko dárkyně.

Jestliže má dítě vážnou nemoc, lze získat více informací o zdravotním stavu dárkyně. Klinika má totiž uchovanou DNA, kterou je možné použít při vyšetření.

Dárkyně a příjemkyně mají zakázán kontakt. Vše probíhá přes kliniku.

A jak jste na tom vy? Znáte někoho, kdo má také miminko z darovaného vajíčka?