Nezapomeňte bazén správně uložit k zimnímu spánku

Domů » Nezapomeňte bazén správně uložit k zimnímu spánku

Při pořizování svého zahradního bazénu jste jistě v první řadě mysleli na to, jak si koupání v nastávající letní sezóně parádně užijete, protože už za ním nebudete muset nikam složitě dojíždět a osvěžující relaxační koupel budete mít vždy na dosah ruky. To je naprosto přirozené.

kruh

Nicméně nyní, kdy koupací sezóna končí i pro ty největší otužilce je dobré se zamyslet nad tím, zda je nezbytné vodu z vašeho bazénu vypustit, anebo zda by vám mohla vydržet v dobrém stavu až do další sezóny.
Všichni totiž moc dobře víme, že napuštění takového zahradního bazénu není vůbec levná záležitost, a to tím spíše, pokud máte doma opravdu objemnou nádrž. O to více se vám vyplatí přemýšlet nad tím, zda by nebylo lepší bazén vhodně zazimovat v napuštěném stavu, tak abyste jej měli v příštím roce zase k dispozici v plné parádě.

Pokud se tedy rozhodnete, že vodu ušetříte a spolu s ní i nemalé finanční prostředky, můžete to udělat dvěma způsoby: Jestliže si na proces zazimování bazénu sami netroufáte, tak jej svěřte profesionálům, kteří se o vše skvěle postarají za vás. Pokud se do všeho chcete pustit sami, vybavte se v první řadě také nezbytným přípravkem k zazimování bazénu, takzvaným zazimovačem, a také dilatačními plováky, které se postarají o to, aby nádrž neponičil led.

Detailní postup zazimování bazénu, který je vhodné dodržet, naleznete na internetu anebo se o něm můžete poradit se svým oblíbeným dodavatelem bazénového příslušenství, nicméně v zásadě jde o několik základních kroků:

žlutý plovák

Za prvé byste měli pře zazimováním bazénu zkontrolovat kvalitu vody a postarat se o to, aby byla co nejlepší.
Za druhé byste měli její hladinu snížit pod vstup do filtrace.
Posléze, tedy za třetí, do vody aplikujte zazimovač.
Následně rozmístěte dilatační plováky do bazénu a napněte krycí plachtu.
Po vyčištění filtrace a hadic a jejich uschování do další sezóny máte hotovo.