Potíže s bydlením.

Domů » Potíže s bydlením.

Jak jistě víte, pokud si člověk koupí byt SVJ, má jisté závazky a povinnosti. Že nevíte oč jde. Dobrá, společenství vlastníků jednotek znamená, že jste společníkem spolu s dalšími obyvateli jednoho domu, souboru bytů, nebo více domů. Na tom až tak celkem nezáleží. Potíž je v tom, že jednomu se líbí to, a druhému ono. Takže majitel domu nemůže poslouchat návrhy každého zvlášť, ale tito lidé si mezi sebou zvolí něco jako mluvčího, nebo předsedu, který bude jejich požadavky tlumočit. Takový člověk toho musí stíhat neuvěřitelně hodně. A pokud chodí do práce…

předseda SVJ

Je to nevděčná funkce, neb ji ten muž většinou dělá ve volném čase a lidé na něj kladou požadavky, někdy hodně, ehm, řekněme, mimo normu. Ale vždy je to on, kdo má potíže s nimi a také s majitelem, protože i ten se samozřejmě brání každé investici, která se mu jeví http://www.lidovky.cz/cortes-pivo-se-jevi-stejne-nebezpecnou-vstupni-drogou-jako-konopi-1df-/nazory.aspx%3Fc%3DA160914_174202_ln_nazory_bri zbytečná. Například v jednom bytě tvrdí, že jim zatéká ze střechy a chtějí, aby se opravila. Jenže to jde jen z peněz těch, co jsou členové a měsíčně tam přispívají. Jenže proč by to měli platit oni, když jim do bytu neteče. A do toho křičí majitel, že stačí jen nějaká záplata přímo v bytě a máme zde spor pro advokáta.

soubor bytů

Samozřejmě, že ne vše musí končit takto, ale předseda se nevyhne tomu, aby to vše dával dohromady. Musí také například shánět zedníky, elektrikáře a spoustu dalších věcí. Navíc se někdy stane, že se vlastníci nemohou dohodnout na tom, kdo to bude dělat, nebo to také nikdo dělat nechce.

Takže co dál? Nezbude než vyzkoušet něco jiného. A tak se objeví profesionální předseda SVJ.

Takový člověk už zná spoustu lidí, ví, kam se obrátit, ví, kam a komu volat, když se něco potřebuje a všechno oběhávání stihne v polovičním čase. Musí to být skutečně muž na svém místě, nějaký ňouma by zde skutečně neobstál. On totiž musí umět i zatlačit na pilu, když je to nutné a jednání stagnuje. Musí to být prostě borec.