Půjčovna dodávek Praha jako partner pro cestování po Česku

Domů » Půjčovna dodávek Praha jako partner pro cestování po Česku


S nástupem teplých letních dnů nás to přirozeně táhne někam ven. Vypadnout z města a vidět kolem sebe také něco pěkného, než jen domovní fasády, betonovou dlažbu a asfaltové chodníky a silnice, které v městské zástavbě převažují. Kontakt s přírodou chybí každému z nás a patří k nejlepším lékům proti depresi, stresu, úzkostem a dalších civilizačním neduhům, spojeným s moderní uspěchanou dobou.

Krušné hory

Mnozí z nás také již přišli na to, že pobyt mimo civilizaci přináší mnohem větší uspokojení, než přeplněné hotely, restaurace, rušné lázeňské kolonády a stavební památky center velkých měst. Větší devizou je investice do vlastního zdraví a kromě správné životosprávy, aktivního pohybu a dostatku odpočinku sem patří i čerpání energie z pobytu v přírodě.

V tomto směru máme širší možnosti, než měli lidé za socialismu, tehdy se cestovalo hlavně vlakem a autobusem a dovolená se tak často měnila ve stresující honičku. Chcete-li si opravdu odpočinout, využijte pronájmu vozu z půjčovny dodávek Praha Půjčovna Praha 9 s větším nákladovým prostorem a naplánujte trasu s pobytem v penzionech či kempech na klidných místech, která stále naštěstí v Česku existují. Dodávka pojme i jízdní kola, můžete se v řízení střídat a tím pádem lépe relaxovat. A která místa stojí za návštěvu, kde naleznete klid a pohodu? Kupříkladu:

rašeliniště Boží Dar

Lužické hory – Jiřetín pod Jedlovou, Varnsdorf, Horní Světlá, Krompach, Mařenice, Kamenický Šenov, Chřibská – čeká tu na vás nádherná příroda, nezalidněné oblasti a starousedlíci, kteří žijí spíše poklidným životem. Budete však možná překvapeni, kolik přírodních krás se tu dá objevit.

Krušné hory – toto pohoří bylo za socialismu využíváno téměř výhradně v zimě na lyžování, ale od jara do podzimu jste tu mnoho lidí nepotkali. Bylo to dáno tehdejší dobou, v Podkrušnohoří se těžilo hnědé uhlí, byla tu v provozu řada tepelných elektráren a stromy byly zasažené kyselými dešti a oxidem siřičitým. Lidé odtud spíše prchali, některá místa byla zvláště „pikantní“, např. chemické závody v Záluží u Mostu. To však dnes již neplatí, uhlí se netěží a k obnově přírodních zdrojů dochází velmi rychle. Zkuste podniknout s vypůjčenou dodávkou výlet do Jáchymova, Božího Daru, na Klínovec, do Abertam, na Pernink, do Nových Hamrů, do Přebuzi a Nejdku. Určitě nebudete litovat.