Retro nábytek

Domů » Retro nábytek

Hnědá selská malovaná kredenc https://svetpokladu.cz/product/hneda-selska-malovana-kredenc/ je opravdu moc krásný retro doplněk chaty nebo dalších stavení. Já mám doma taky jeden malovaný kredenc, který jsme zdědila po mé babičce. A i ta ho má zděděný, takže úplný původ tohoto kredence neznáme, ale to vůbec nevadí. Hlavně že je pěkný a velmi zachovalý. Hnědý selský malovaný kredenc je taky v poslední době velmi oblíbený pro svou funkčnost a taky hlavně praktičnost. Kredence jsou velmi praktické a byly už v dřívějších dobách. Já ani vlastně nevím, k čemu kredence vlastně tak úplně sloužily. Třeba na potraviny? Myslím ale, že v té době asi moc velké zásoby jídla být nemohli.

Moderna a retro je pěkná kombinace.

Ale zase co by jinak v kredenci mohlo být? Podle mojí babičky tam bylo prý všechno, co se nikam nevešlo. Ale hlavně prý tedy koření a různé nádobí, což jistě chápu. V té době nebylo místo na blbosti, ale spíše se dbalo na to, aby rodina přežila a měla stále co jíst. Hnědý selský malovaný kredenc je ale nyní velmi vzácný, protože nyní se již nevyrábí. Možná ale jenom jeho náhražky a napodobeniny kredenců, ale aby byl originální malovaný kredenc, tak to asi už vůbec neseženete. Tedy myslím jako nový. V dnešní době jsou selský malovaný kredence velmi oblíbený a dají se sehnat na bazaru nebo na různých garážových výprodejů Já sama jsme tam taky pár našla.

Kredenc se může hodit všude.

Mimo babiččin starý selský malovaný kredenc jsme taky ještě jeden koupila ve výprodeji. Byl opravdu krásný a celý malovaný. Krásné slunečnice na sobě měl a myslím, že byl z konce devatenáctého století. A byl jako nový! Hnědý selský malovaný kredenc je opět na vrcholu a skvěle se hodí i do moderních interiérů. A vám se líbí hnědý selský malovaný kredenc? Vím, že je to velmi specifický kus nábytku, a ne všichni ho mají rádi, ale tady jde spíše o retro ducha. Navíc hnědý selský malovaný kredenc má v sobě kus naší české historie a mě se to moc líbí.