Sourozenecká láska plná pusinek a hašteření

Domů » Sourozenecká láska plná pusinek a hašteření

Sourozenecká láska Vašich dětí, je pro Vás rodiče velmi důležitá. Je to úžasný pohled, jak se Vaše děti mají rádi. Po tomhle touží snad každý rodič. Zpovzdálí sledujete jejich dětské hrátky, slyšíte smích a pištění. Ve Vás to samozřejmě vyvolá radostný pocit, který je k nezaplacení. Ale jsou i dny, kdy se sourozenci mezi sebou pošťuchují, perou a nedokážou společně vydržet v místnosti. Jistě záleží, zda jsou sourozenci jako páreček, holka – holka, kluk – kluk. Dalším specifikem může být jejich věk nebo věkový rozdíl. To že nemají sourozenci každý den růžový, ničemu nevadí. V závěru se stejně obejmou, dají si pusu a jsou znovu jako nejlepší přátelé. Ať je to jak chce, mezi nimi je tak silné poutu, že je nelze tak snadno přetrhnout. Pokud mají děti mezi sebou nějaký konflikt, většinou jde o blbost. Ale také důvodem k jejich při může být třeba žárlivost, protože si jich rodiče nevšímají stejně. Dalším důvodem může být, zda neměříte stejným metrem. Ale nikdy není tak vše horké, jak se zdá.

DNY PLNÉ SOUROZENECKÉ LÁSKY

Těchto dnů si každý užívá. Nepřihlížíte žádné sourozenecké hádky. Děti se k sobě chovají hezky, hrají si. Nejde slyšet žádný křik nebo pláč. Pusinkují se, jako by se navždy loučili. Objímají se tak, div se neumačkají. Neudělají bez sebe krok, jsou stále spolu a jistě tvoří SPIKLENCE. Nejdou ani do vany natož do postele bez sebe. Stojí při sobě, za každou cenu. To je to nejkrásnější, co můžete vidět.

HÁDKY, FACKY, SCHVÁLNOSTI

I krásné dny může nahradit opak, čeho jsme byli svědky. Náhle dojde mezi sourozenci na hádky, které doprovází facky, křik, pláč. Vy se jim sice snažíte po dobrém domluvit, jenže jejich tvrdohlavost je mnohem silnější. Ať nejde o nic vážného, neradi se díváte, jak se k sobě chovají. I když se sebevíc milují, občas emoce musí ven. To že si dělají schválnosti, je u sourozenců normální a běžné. Pokud nejde o nějaké větší a nebezpečné útoky, pak můžete být v klidu. Děti se občas prostě musí trošku profackovat, do určité míry. I tohle patří k sourozeneckém vztahu.

Sestřičky, které se objímají

SOUROZENCI HOLKA – HOLKA

Holky si spolu dokonale vyhrají. Nedělají tak velký hluk. Nevidíte u nich, že by si dělaly nějaké velké schválnosti. Nepovyšují se jedna nad druhou. Ale u holek můžete do budoucna počítat s tím, že se budou prát o kluky. Možná si budou brát jedna druhé oblečení, což mezi nimi může vyvolat hádku, ale nemusí. Výhodou mít dvě holky, máte k dispozici dvě pomocnice. Jistě si pořiďte výzbroj, dveře se u Vás netrhnou s nápadníky.

Smějící se bráchové

SOUROZENCI KLUK – KLUK

Tak tady máte jistě o zábavu postaráno. Dva raubíři na jenom bojišti, co Vás nenechají v klidu a vydechnout. Bitka za bitkou, rozházený obývací pokoj, protože se zrovna rozhodli postavit bunkr. Nesmíme opomenout jejich horolezecké sklony, které končí zavěšením div ne za lustr. Vytopená koupelna, po bouřlivém cachtání. Tady musíte počítat s trochou většího rámusu, než u jiných sourozenců. Rodiče neustále ve střehu, co se bude dít. Ale má to i své kladné stránky. Starší brácha se mladšího zastane, mají i momenty bratrské náklonnosti. Zase velká výhoda dvou kluků, budete mít dva pracanty.

SOUROZENCI HOLKA – KLUK

Když jsou dětmi, můžete si být jisti, že se nebudou hádat o hračky. Starší dcera bude pečovat o svého mladšího bráchu. V pozdějším věku jsou spiklenci, kteří dělají dědečkovi schválnosti. Kde jsou tito sourozenci, tam je nějaký průšvih, ale pro ně zábava. Rvačky, kdo z koho vyhraje. I když dojde na hádky, pak se vše uklidní. Výčitky, proč nemají sourozence stejného pohlaví, které jsou občasné. Dohady mezi sebou, že se rodič zastává mladšího a starší to odnese. Stejně se budou mít rádi.

Rozhodně se sourozenecké vztahy liší věkem, ale i pohlavím. Nemůžeme ale porovnávat, které složení sourozenců je nejlepší. Je to i o jejich povahách a výchově rodičů. Ve finále by nám to mělo být jedno. Důležité je, aby Vaše děti byli zdravé a měli se rádi. Jestli přijde občas mráček, ničeho se nebojte, ono sluníčko vyleze. Sourozenci vždy zůstanou sourozenci, ať se děje co se děje.