Tři nejoblíbenější weby světa

Domů » Tři nejoblíbenější weby světa

Na internetu existuje celá řada stránek, které stojí za to navštívit. Jedná se jak o informativní a zpravodajské weby, tak i stránky s recenzemi počítačových her, zajímavými povídkami nebo s lechtivým obsahem. Specialitou jsou pak různé e-shopy. Které weby však patří světově mezi ty nejpopulárnější? Na tuto otázku dostanete odpověď na následujících řádcích.

google vyhledávač

1.Google

Suverénním vítězem je Google. Vyhledávač, na kterém můžete najít vše, po čem ve světě internetu prahnete. Tedy skoro vše. Google v současnosti patří mezi giganty internetového odvětví, a i když je jeho konkurence v podobě amerického Yahoo, případně českého Seznamu také dobrá, v popularitě nemohou Googlu v žádném případě čelit. Zvláště to platí pro Seznam, který je vyhledávač určený spíše pro Čechy, respektive Slováky. Standardně v Google vyhledává až 90 % uživatelů internetu, což je obrovské číslo a dělá z této společnosti ve svém oboru hegemona.

2.Facebook

Na světě, snad krom indiánů žijících v brazilských pralesích, není snad nikdo, kdo by neznal Facebook. Tato sociální síť měla sice skromnější začátky, ale dnes nemá konkurenci. I přesto, že existují i jiné druhy sociálních sítí, které jsou poměrně oblíbené, pořád hrají pouze druhé housle. Navíc Facebook jich celou řadu již odkoupil, čímž se elegantně zbavil konkurence. Ovšem, na rozdíl od Google, návštěvnost Facebooku klesá, zvláště u mladých lidí. Tato sociální síť tak bude mít v budoucnu hodně co dělat, aby si výsadní postavení dokázala udržet.
sociální média

3.Youtube

Pokud chcete vidět záznam ze sportovního utkání, nejnovější upoutávku na nové Avengers nebo se mrknout na zajímavé video recepty, určitě navštivte Youtube. Rozhodně nebudete jediní, jelikož se jedná o třetí nejnavštěvovanější web světa. Jeho výjimečnost tkví jak ve spolehlivosti, tak i v možnosti umožnit každému nahrát na Youtube jakýkoliv záznam se mu namane. Samozřejmě pouze za předpokladu, že nebude obsahovat příliš brutální nebo erotické scény.