Vhodná volba názvu webu

Domů » Vhodná volba názvu webu

Rozhodli jste se, že je na čase dát o sobě vědět celému světu prostřednictvím webových stránek. To je pro každého podnikatele nezbytností a i mnoho osob nepodnikajících, má své blogy a weby, kde se prezentují ve světě jedniček a nul, ve světě počítačovém. Založit si vlastní www stránky v dnešní době není problém, je to otázka několika kliknutí. Ty kliknutí však často rozhodují o tom, zda naše www stránky budou úspěšné, či nikoli.
webdesign
Jak tedy na to? V prvním kroku si vybereme poskytovatele domén a rozhodneme se, zda chceme mít www. něco.cz nebo .com. to podle toho, zda se na dané doméně chceme prezentovat pouze u nás, nebo i v zahraničí. Dalším rozhodnutím je, zda si zaplatíme doménové jméno, nebo zda nám stačí web, kde v doménovém jméně bude i název webu, který nám doménu poskytnul. Pro podnikání a profesionální prezentaci doporučuji si zaplatit vlastní doménové jméno, aby nebylo hyzděno přídomkem poskytovatele domény.
To hlavní už máte za sebou, teď Vás čeká vybrat si některou z webových šablon, nebo si vytvořit pro počítačově zdatnější vlastní vzhled stránek. Rozhodnutí o obrázku v pozadí, členění Vašich www stránek a jejich obsahu je velmi důležité. Je vhodné používat neutrální pozadí a barvu písma takovou, aby na pozadí nezanikala, stránky by se špatně návštěvníkům četli a zbytečně by od Vás odcházeli.
Další krok je naplnit své stránky nejlépe kvalitním a originálním obsahem, aby návštěvníky upoutal a přiměl ho, si prohlídnout celý web, případně rovnou využít Vaší nabídky.
koncovky domén
Správně vybrané doménové jméno je základem úspěšných www stránek, které Vám mohou přinést mnoho užitku. Další částí úspěchu je vhodný a užitečný originální obsah a neméně důležitým prvkem je propojení Vašeho webu s jinými a získání předních pozic ve vyhledávačích. To už je ale záležitostí marketingu a SEO optimalizace.