Vhodný úkryt pro vaše vozidlo

Domů » Vhodný úkryt pro vaše vozidlo


Ochránit vaše vozidla u sebe doma můžete nejlépe v garáži, ale pokud ji nemáte a nehodláte ji stavět nebo kupovat, třeba pomůže něco mnohem levnějšího.

Vhodný úkryt pro vaše vozidlo

Osobní vůz má dnes prakticky každý, ale ne každý má možnost ho zaparkovat vždy tak, aby byl chráněn před vandaly, zloději či nepříjemnostmi, které souvisí s klimatickými jevy. Pokud máte vlastní pozemek či zahradu hned u domu, máte to mnohem jednodušší než lidé, kteří žijí v panelácích, respektive činžovních domech. Garáží totiž není nazbyt a na každého majitele vozu se samozřejmě nedostane. Vy si ale vlastní garáž můžete u sebe doma vybudovat, tedy když budete chtít. Otázka však je, je to vůbec nutné?

Střecha pro auto

Odpověď není snadná. Garáž skutečně stále představuje ten nejlepší ochranný prostředek proti všem negativním vnějším vlivům, které mohou vaše vozidlo ohrozit. Nicméně se jedná o docela drahou záležitost a v případě nutnosti ji nejdříve postavit také poměrně zdlouhavou. Ovšem i tento problém má své řešení. Místo dlouhého a finančně náročného budování garáže si můžete pořídit daleko levnější přístřešek na auto.

Nejedná se o zcela plnohodnotnou alternativu, ale rozhodně za ty peníze stojí. Přístřešek funguje hlavně jako úschovna vozidla před nešvary počasí, tedy největší ohrožení, které na vašeho motorového oře může čekat. Kyselý déšť nebo kroupy se mohou nepříjemně podepsat na karosérii i sklech vozidla a je tedy lepší ho mít bezpečně ukrytý. Ovšem ani slunce nemusí být zrovna nejlepší, zvláště to letní. Přístřešek tak sice neochrání před útoky vandalů nebo nezastaví zloděje, ale dokáže poměrně dobře působit jako obrana před ošklivým počasím. A to se také počítá.

Zastřešení

Co se ceny týče, ta není ani zdaleka tak vysoká jako v případě garáží. Hodně samozřejmě záleží, jaký model si koupíte. Jsou drahé verze i levnější typy. Dost o tom rozhoduje velikost a použitý materiál. Ovšem ani za ty nejluxusnější verze byste neměli dát více než sto až sto padesát tisíc. K dostání jsou ovšem daleko levnější modely, které jsou rozhodně více než dostačující. Finanční zátěž můžete navíc ještě snížit tím, že si konstrukci postavíte svépomoci. Není to složité. Stavebnicové prefabrikované verze se dají sestavit během jediného dne. Jen budete potřebovat pár šikovných pomocníků.