Vkusně zařízená kancelář

Domů » Vkusně zařízená kancelář

Každý z nás chce pracovat v příjemném prostředí. Při sestavování nové kanceláře je důležité si uspořádat prostor tak, aby dokonale vyhovoval vašim pracovním i osobním potřebám. Jednoduše řečeno, potřebujete, aby nejdůležitější pracovní věci byly na dosah ruky, a zároveň toužíte po určitém volném prostoru. Nikdo se nechce celou pracovní dobu mačkat za malým stolem bez možnosti natažení nohou, aniž by mohl kousek odsunout židli a nenarazil přitom do skříně, která je ihned za vámi.

nic víc

Co nesmí chybět?

Základním vybavením každé kanceláře je pracovní stůl a židle. Dá se říct, že bez těchto dvou věci by slovo kancelář nemělo vůbec žádný význam. Jakmile si budete vybírat vhodný pracovní stůl, mějte na paměti, co všechno na něj budete muset umístit. Je dobré mít stůl s dlouhou pracovní deskou, aby se vám na něj vešel nejen telefon, klávesnice, počítačový monitor, kvalitní tiskárna se skenerem, kalendář, do kterého si zapisujete schůzky, ale také abyste měli dostatek místa na psaní a čtení dokumentů a na svůj hrneček s čerstvou ranní kávou.
kancelář s počítačem
Velmi populární jsou rohové stoly ve tvaru el, které vám poskytnout opravdu dostatek prostoru pro práci. Vkusným doplňkem je stolní lampička umístěna vhodně na okraji stolu. Co se týče kancelářské židle, volte takovou, která bude pohodlná a bude mít vhodné a pevné opěradla, aby neškodila vašich zádům. Pracovní desku je dobré umísťovat ne čelem ke zdi nýbrž do prostoru kanceláře, tak aby vám do monitoru nesvítil odraz slunce z okna, jenž vám poskytuje výhled. Skříně a poličky laďte do podobného odstínu, jako máte stůl. Menší skříně se nejčastěji rozmísťují v dostatečné vzdálenosti právě za vás a váš stůl, abyste jejich obsah měli blízko po ruce a nemuseli chodit pro důležitá lejstra přes celou kancelář. Poličky kanceláře jednoznačně oživí živé nenáročné květiny, fotografie a památkové předměty. Je to vaše kancelář, takže můžete vystavit opravdu všechno, co budete chtít. Nezapomeňte na židle pro klienty a hlavně na odpadkové koše. Jeden pod váš stůl a druhý rozmístěný na viditelném místě pro zákazníky. Nedílnou součástí by také měly být věšáky na kabáty a menší zrcadlo. Barvu zdí volte příjemnou, neutrální, například šedou nebo kapučínovou, popřípadě prezentuje-li se vaše firma v určitém dekoru, volte tuto barvu. Není na škodu mít na zdi také logo vaši společnosti a vaše certifikáty a osvědčení, kterého jste dosáhli. Každá správná kancelář by měla mít také vedlejší místnost s drobným kuchyňským vybavením, umyvadlem a toaletou.