Vlastnosti plastových obálek

Domů » Vlastnosti plastových obálek

Plastová obálka https://www.2pack.cz/obalky/plastove-obalky je významným konkurentem klasických obálek vyrobených z papírového kartonu. Vyrábí se v různých rozměrech, nejčastěji se využívá formát pro zásilky typu dokumentů, tedy formátu A4, ale svůj význam mají i menší či naopak větší rozměry, např. pro balení textilu. A proč dát přednost plastu před papírem? Na jejich výrobu se totiž spotřebuje méně surovin, než jaké vyžaduje papírenský průmysl.

plastové obálky

Dokonalá ochrana před vnějšími vlivy – zabalíte-li cokoli do papíru, ať už je voskovaný, nebo jde o lisovaný karton, vždy je zde nějaké riziko újmy uschovaného předmětu vlivem nepřízně počasí nebo jiného kontaktu s vodou, vlhkostí a prachem. Právě tyto vlivy nedávají papíru příliš mnoho šancí na dlouhodobé skladování a přepravování zboží či dokumentů. Chcete-li mít jistotu a chránit zásilku (nebo třeba cokoli doma, co ukládáte do úložného prostoru), sáhněte po plastové obálce.

Není dovnitř vidět – takto lze diskrétně zabalit cokoli a zabezpečit uzávěr lepicí páskou tak, že každé vniknutí dovnitř snadno zaznamenáte a může to být důvodem k reklamaci. Transparentní (průhledné) obálky se hodí spíše do domácnosti, aby bylo dovnitř vidět, ty neprůhledné zas pro odesílání balíčků přepravními společnostmi. Obálka je dostatečně pevná na to, aby bylo možno zabalit textil i papírové dokumenty, Česká pošta je kupříkladu využívá jako bezpečnostní pro přepravu cenností a důležitých dokumentů, jako jsou smlouvy, vysvědčení, rodné listy atp.

psaní do obálky

LDPE polyetylen – nízkohustotní polyethylen, z něhož jsou obálky vyrobeny, je zdravotně nezávadný plast, což znamená, že lze veškeré sáčky a obálky využít i pro ukládání potravin, zdravotnického materiálu, hraček, hygienických potřeb, léků atd. Tímto způsobem můžete transportovat i skladovat ořechy a semínka, luštěniny, obilné vločky, sušené ovoce, a to jak při běžné pokojové teplotě, tak i za nižších teplot včetně mrazu.