Žádejte na správném místě

Domů » Žádejte na správném místě

Pokud soukromě podnikáte, nejspíše už jste zažili situaci, kdy bylo záhodno do svého byznysu investovat nějaké peníze, jichž se vám ale zrovna nedostávalo. A pokud (dosud) soukromě nepodnikáte, jistě vás aspoň napadne, že se v podnikatelském životě zkrátka něco takového stává.

Nemělo by tomu tak být, ale realita už taková prostě bývá. Soukromník si svými podnikatelskými aktivitami vydělává peníze, jež by mu měly stačit na všechno, od financování chodu a rozkvětu jeho firmy až po placení všeho, co souvisí s jeho vlastním životem, jenže nejednou se nevede tak, jak by se vést mělo, a pak tomuto zkrátka peníze scházejí. Ani v soukromém podnikání nepanují vždy jenom dobré časy, i zde se někdy nevede třeba ani trochu dobře.

polské peníze

Podnikatelé by měli s tímto rizikem vždy počítat. A měli by si vytvářet takové finanční rezervy, aby případné časy, v nichž se nevede, zvládli. Jenže někdo na tom není tak, aby si potřebné rezervy vytvořil, někdo na to jaksi zapomene, a pak je jenom otázkou času, kdy se takový podnikatelský život zkomplikuje.

A když je pak zle, musí se prostě žádat o podnikatelskou půjčku. Což se ale snáze řekne, než udělá. Protože žádat o podobnou pomoc může každý, jenže ani zdaleka ne každý se jí dočká. V bankách vyhoví jenom těm žadatelům, kteří jsou bonitní, kteří tedy mají příjmy, z nichž bude možné bezproblémově splácet, kteří mají čisté registry dlužníků, což jim dodává na důvěryhodnosti, a podobně.

ruské rubly

A co ti, jimž v bankách nepůjčí? Ti udělají dobře, když se jejich volbou stane raději nebankovní hypotéka bez registru. Protože u té ani na horentních příjmech, ani na registrech dlužníků, exekucích a dalších podobných okolnostech moc nesejde. Tady stačí mít nemovitost využitelnou jako záruka splácení a pak už je možné i to, co by bylo v bance nemožné. A jestli mi to snad nevěříte, přesvědčte se sami.