Základy šatníku

Domů » Základy šatníku

V poslední době se ve světě rozmohl trend tzv. „capsule wardrobe“, v českém překladu kapslový šatník. Pokud jste o tomto pojmu zatím neslyšeli, pak je tento článek přesně pro Vás!

Co si pod tímto názvem přestavit?

Jedná se o to, že vaše skříň bude obsahovat pouze základní kousky oblečení, které můžete nekonečně kombinovat a zůstanete šik. Řadíme zde například jednobarevná trika a halenky bez potisků či nápisů, basic džíny a kalhoty Vašeho preferovaného střihu, pár základních párů bot, univerzální šperky, apod.

dámské legíny s vysokým pasem

Proč začít s kapslovým šatníkem?

Ačkoliv se může zdát, že s takovýmto minimalistickým šatníkem nevykouzlíte nic zajímavého, opak je pravdou. Tyto basic nadčasové kousky nikdy nevyjdou z módy a vždycky budou trendy. A co víc, až pochopíte základní jednoduchá pravidla, nikdy nemůže udělat krok vedle s kombinováním jednotlivých kousků, jelikož Vám všechno bude ladit se vším, tudíž se Váš outfit nikdy nestane módním peklem. Druhým obrovským pozitivem tohoto stylu je jeho udržitelnost. Tzv. „rychlá móda“ je největším ničitelem klimatu a životního prostředí, a právě proto je hlavním cílem vyhýbat se těmto krátkodobým módním trendům, což vede k ušetření jak planety, tak Vaší peněženky.

plný šatník

Co by Vám v šatníku nemělo chybět?

Bílá košile

Je nejvíce univerzální kousek. Hodí jak na formální události, tak i ležérní dny a kombinovat ji můžete opravdu s čímkoliv.

Malé černé

Pod tímto specifickým názvem se ukrývají černé mini šaty, které využijete na formální eventy a setkání. S touto klasikou budete vždycky zářit a nikdy s nimi neuděláte krok vedle. Černá barva krásně zdůrazňuje ženskou linii a pokud se na mini nectíte, midi či dlouhé budou fungovat úplně stejně.

Černé legíny s vysokým pasem https://www.disstyle.cz/leginy-s-vysokym-pasem

Další basic kousek, který by Vám neměl chybět. Legíny jsou asi ta nejpohodlnější věc, navíc je lze využít i na cvičení, ale pokud je vhodně zkombinujete s elegantnějšími kousky, můžete vyrazit i do práce či na schůzku!